Dom Pielgrzyma


Dom Pielgrzyma zlokalizowany w kompleksie budynków przy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” posiada 10 pokoi z antresolami, rozlokowanych na dwóch piętrach budynku. Każdy z pokoi wyposażony jest w część wypoczynkową (sofę, stół z krzesłami, telewizor) i część noclegową, w której na dwóch poziomach znajdują się łóżka jednoosobowe. Dodatkowo, w każdym pokoju znajduje się łazienka, a do dyspozycji gości jest również lodówka oraz czajnik elektryczny. W całym obiekcie dostępny jest darmowy internet.

Na chwilę obecną w Domu Pielgrzyma nie jest oferowane wyżywienie, jednakże
na terenie ośrodka można skorzystać z kuchenki mikrofalowej z funkcją podgrzewania oraz z tostera. Każdemu z gości oferujemy gorące napoje. Na terenie Centrum Jana Pawła II znajduje się cukiernia, w której można zjeść słodkie śniadanie i wypić dobrą kawę, a w najbliższym sąsiedztwie znajdują się także restauracje oraz sklepy spożywcze. 

Bezpośrednio przy Domu Pielgrzyma znajduje się obszerny i bezpłatny parking, zarówno dla samochodów, jak i autokarów.

Zachęcamy do zorganizowania u nas dni skupienia oraz rekolekcji dla kapłanów, wspólnot, młodzieży, rodzin czy innych grup zorganizowanych. Istnieje także możliwość skorzystania z bogatej oferty wynajmu sal konferencyjnych wyposażonych w rzutniki multimedialne, nagłośnienie oraz internet.

Podczas pobytu zapraszamy do modlitwy w Sanktuarium św. Jana Pawła II, zarówno w Górnym, jak i w Dolnym Kościele oraz w kaplicach, w tym w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorąco zachęcamy także do zwiedzania wystaw w Muzeum oraz do wjazdu na Wieżę Fatimską, z której roztacza się piękny widok na Kraków i okolice. 

Centrum Jana Pawła II jest rozłożystym, przepięknym i harmonijnie zaprojektowanym kompleksem budynków, którego architektura czerpie inspiracje i motywy z włoskich miast. Zielone błonia otaczające  Centrum Jana Pawła II sprzyjają modlitwie, kontemplacji oraz dobremu wypoczynkowi, w tym także aktywnemu, ze względu na liczne ścieżki dookoła. Dom Pielgrzyma znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, z dala od głównych ciągów komunikacyjnych oraz turystycznych, z widokiem na tereny zielone.

Koszt noclegu zależy od liczby osób w pokoju:
– w pokoju dla 1 lub 2 osób: 250 zł za dobę/pokój
– w pokoju dla 3 lub 4 osób: 280 zł za dobę/pokój
– w pokoju dla 5 osób: 350 zł za dobę/pokój
– w pokoju dla 6 osób: 420 zł za dobę/pokój

 

Rezerwacje i zapytania prosimy kierować na adres mailowy: noclegi@janpawel2.pl lub pod numer telefonu: +48 607 066 502 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00).